OKOLÍ

Výhodná poloha našeho campingu a penziónu na okraji města Spittal an der Drau Vám umožní poznat Korutany z její nejkrásnější stránky.

Pěšky se do historického centra města s renesančním zámkem Porcia a nádherným parkem dostanete za pouhých 15 minut. V létě se pod zámeckými arkádami koná festival komedií.

Jako okresní město nabízí Spittal taky dostatek nákupních možností. K nejbližšímu supermarketu se pěšky dostanete za 5 minut.

Nedaleko od nás můžete zhlédnout historickou zříceninu Ortenburg nebo muzeum řemesel v Baldramsdorfu. Na 2.142 m vysoký Goldeck se dostanete po turistické. Dolní stanice je 1 km od hostince. (www.sportberg-goldeck.com)

Korutanskou přírodu můžete poznávat na nesčetných turistických stezkách. V blízkosti se nachází ale taky několik krásných alpských panoramatických cest jako např. Goldeckstrasse, Nockalmstrase, Malta Hochalmstrasse, Grossglockner Hochalmstrasse, Villacher Alpenstrasse.

Řeky Drau a Lieser jsou ideální pro kajakáře. Na našem campingu je situována jedna z nejstarších nástupních plošin v Rakousku.

Ve vzdálenosti asi 500 m se nacházejí městské tenisové kurty s velikou halou a přímo na campingu si můžete bezplatně zahrát stolní tenis. Hned vedle tenisových kurtů je otevřen moderní bazén (vnitřní / venkovní) se saunou, soláriem a masážemi. (www.drautalperle.at)

Náš kemp nabízí stolní tenis zdarma.

Náš penzion a kemp se nacházejí přímo na Drauradweg ve směru na Villach a Lienz a stali se oblíbeným občerstvením a noclehem.

K jezeru Millstättersee je to od nás autem asi 10 minut. Především obce Seeboden a Millstatt jsou ideálními jak pro fanoušky veškerých vodních sportů, tak i na vycházky s jižanským nádechem. Alternativní možnost poznat jezero nabízí místní lodní dopravaihn.Doporučujem Vám taky bohatou nabídku na volný čas s Kärntner Card, přičemž máte za malý paušální poplatek volný nebo zlevněný vstup do muzeí, na výstavy, na vyhlídkové trasy a pod.